Jakie są najpopularniejsze odmiany marihuany

Jakie są najpopularniejsze odmiany marihuany

Co jakiś czas robi się głośno na temat konopi indyjskich. Marihuano to, marihuana tamto… a czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, czym różnią się jej poszczególne odmiany i jakie są najpopularniejsze? Dziś macie do tego okazję, bo oto lista najpopularniejszych odmian marihuany. Obecnie trudno zliczyć, ile dokładnie odmian konopi istnieje na świecie. Podstawowy podział według typu konopi to sativa, indica, ruderalis.

  1. White Widow

Odmiana powszechnie znana i lubiana, dlatego nazwa jest powszechnie rozpoznawana. Jej okres kwitnienia to około dziewięciu tygodni. Na zewnątrz najlepiej się rozwija się kiedy jest raczej chłodno, ale przy dobrym nasłonecznieniu. Świetnie nadaje się do upraw w środowisku wewnętrznym, przy sztucznym oświetleniem.

  1. Critical Cannabis Seeds

Przez wielu uważana za najlepszą odmianę z rodziny indica. Daje duże plony przy stosunkowo krótkim okresie kwitnienia: Critical wystarczy siedem tygodni. Używana rekreacyjnie pozwala odczuć stan euforyczny i silne pobudzenie. Jest wybierana przez pacjentów medycznej marihuany, dla których liczy się wysoka zawartość CBD przy niskiej THC.

  1. Amnesia Haze

Holenderska odmiana hybrydowa, która uprawiana pod sztucznym oświetleniem daje duże plony. Jak sama nazwa wskazuje, ma w sobie geny Haze i Amnesia.

  1. Skunk XL

Bardzo łatwa w prowadzeniu, w połowie sativa i w połowie indica. Daje obfite plony, co czyni z niej jedną z najlepszych wśród dostępnych odmian. Ceniona również za smak i aromat.

  1. OG Kush

Łączy w sobie najlepsze cechy indica i sativa. Skrót OG oznacza „ocean grown”. Jej smak i zapach jest kombinacją bardzo silnych aromatów cytrusów i benzyny. W swoim działaniu jest mocno psychodeliczna.

  1. Special Queen

To odmiana, która zawiera w sobie geny większości odmian medycznych, które są obecnie uprawiane w Europie. Jej okres kwitnienia wynosi około ośmiu tygodni. W działaniu może wykazywać właściwości uspokajające i wyciszające lub też energetyzujące i motywujące.

  1.  Shining Silver Haze

Srebrzysta odmiana typu sativa. Powstała z długiej linii hybryd odmian haze. W zapachu i smaku wyjątkowo słodka. Działa natychmiast po zastosowaniu, wprowadza w błogostan.

  1. Northern Lights

Hybryda prawie tuzina różnych odmian afgańskich. Pod koniec okresu kwitnienia, szczyty pokrywa lepka żywica w ognistym kolorze – w tym stadium jej zbiory dają największą satysfakcję jej konsumentom.

  1. Special Kush

Wywodzi się z Środkowego Wschodu, jednak chyba lepiej rozwija się w klimacie Afryki Północnej i Europy Południowej. Odpowiednio uprawiana powinna pokryć się na całej wysokości zwartymi i niedużymi kwiatami.

  1. Haze Berry

Połączenie Blueberry i Haze dało odmianę o słodkim aromacie. Po jej spożyciu występuje stan uniesienia. Wyhodowana w Kalifornii. Wykorzystywana przez pacjentów medycznej marihuany.

Znałeś te wszystkie odmiany? Jeśli nie – być może pora pomyśleć o poszerzeniu swojej wiedzy. Być może ta wiedza zaowocuje założeniem własnej kolekcji ziaren? Kto nie spróbuje, ten się nie przekona.

Brak komentarzy

Komentarze