Jak długo rośnie marihuana?

Jak długo rośnie marihuana?

Zastanawiasz się, jak długo rośnie marihuana? Zacznijmy od tego, że konopie indyjskie to rośliny jednoroczne, co oznacza, że maksymalny wzrost i dojrzałość osiągają w ciągu jednego roku. To, ile dokładnie rośnie marihuana zależy między innymi od odmiany i stopnia dopasowania warunków do jej potrzeb.

Odmiana ma znaczenie

Konopie posiadają trzy podstawowe typy genów: Sativa, Indica i Ruderalis. Poza czystymi odmianami istnieje wiele krzyżówek, które nazywa się Hybrydami. Różne odmiany marihuany mogą zawierać najróżniejszy udział genów, a to ile rośnie roślina będzie współzależeć właśnie od jej genów. Odmiany marihuany typu Indica są szybsze niż Sativa i potrzebują około 7-9 tygodni do kwitnienia. W przypadku odmian Sativa wymagany czas kwitnienia to około 9-12 tygodni, a przy wielu odmianach nawet dłużej. Jednak, cierpliwość zostaje zrekompensowana, ponieważ zapewniają one odmienne działanie – bardziej energetyczne. Oczywiście, również smak i aromat różni się od odmian Indica. Najszybsze są konopie, które posiadają geny Ruderalis. Dzięki nim okres kwitnienia wynosi zaledwie dwa miesiące.

Ile rośnie marihuana outdoor?

Wysiewu marihuany na zewnątrz dokonuje się zwykle w kwietniu i maju. Nie da się ukryć, że wiele zależy od warunków atmosferycznych. Jeśli w kwietniu przewidywane są jeszcze przygruntowe przymrozki – należy poczekać z wysiewem, ponieważ noce muszą być już cieplejsze. Przymrozki niemal na pewno uszkodzą delikatne sadzonki konopi. W przypadku sadzenia odmian pełnosezonowych w warunkach outdoor, zbiorów można spodziewać się we wrześniu lub w październiku. Na dworze marihuana rośnie średnio 5 miesięcy. Warto pamiętać, że odmiany z przewagą lub 100% genów Indica będą nadawać się do zbioru wcześniej niż odmiany z przewagą lub w 100% genów Sativa.

Ile rośnie marihuana indoor?

Uprawianie konopi w warunkach domowych jest możliwe przez cały rok. Jedyne, co jest konieczne, to zapewnienie przez hodowcę odpowiednich warunków do życia konopi. W growboxie nie można zapomnieć o dostosowaniu oświetlenia, temperatury, wilgotności itd. Średni czas, jaki jest potrzebny do uprawy domowej to zwykle około trzech miesięcy, czyli 90 dni. I tak, te 90 dni uprawy można podzielić na około 24-30 dni dla okresu wzrostu i około 60-66 dni dla fazy kwitnienia. Ci, którzy prowadzą zbiór muszą jeszcze doliczyć czas niezbędny na wysuszenie topów.

Ile czasu potrzebuje marihuana automaty?

Odmiany automaty, czyli te, które zawierają geny Ruderalis, rosną najszybciej ze wszystkich. Okazuje się, że ten typ może być gotów do zbiorów nawet po 60 dniach, czyli zaledwie po dwóch miesiącach. Większość odmian automatycznych potrzebuje około 70-75 dni, czyli dwa i pół miesiąca. Konopie automaty można uprawiać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki znacznie krótszemu okresowi uprawy, odmiany automatyczne outdoor mogą być uprawiane nawet na dwie tury: od maja do lipca, a kolejna od lipca do września.

Jak widzisz, konopie konopi nierówna, nie tylko pod względem właściwości, ale również okresu kwitnienia.

Brak komentarzy

Komentarze